Hudební současnost

Kdo jsme?

Festival soudobého umění Hudební současnost pořádá spolek Tvůrčí centrum Ostrava. Jedná se o širokou platformu, která představuje a propaguje díla soudobých regionálních tvůrců, pořádá skladatelsko-interpretační kurzy soudobé hudby, tvůrčí dílny pro děti a rovněž se pomocí přednášek a diskusí snaží umění postihnout v jeho celistvosti. Vnímáme hudbu jako součást většího celku. Snažíme se dát prostor rozličným uměleckým vizím a ukázat, že hudba si velice dobře rozumí i s jinými druhy umění.

Naším hlavním cílem je poukazovat na fakt, že soudobé umění může být srozumitelnou a také žádanou součástí kulturního prostoru, a že tvůrčí přístup k čemukoliv, co se nás v životě dotýká, je tou nejlepší možnou reakcí na proměnlivost světa a jeho společenských struktur.

Chceme nejen prezentovat soudobé umění široké veřejnosti, ale především jej kvalitně produkovat.

11 října, 2020

Úspěšná reprezentace v Praze

Tvůrčí centrum Ostrava úspěšně reprezentovalo tvorbu ostravských skladatelů na Galakoncertě k výročí Asociace hudebních umělců a vědců v Praze.
Read More
29 července, 2020

Koncert před západem slunce na Lysé

Tvůrčí centrum Ostrava pořádá Open air koncert na Lysé hoře. Uskuteční se dne 4. 8. 2020 v 17:00 u chaty...
Read More
2 dubna, 2020

Hudební skladatel Jan Grossmann

Jak se dá propadnout melodramu? Své o tom ví ostravský skladatel a pedagog Jan Grossmann, který nedávno získal dvě ocenění...
Read More
29 listopadu, 2019

Večer ostravských skladatelů

Hudební současnost má za sebou další z koncertů. Tento festival soudobé hudby tentokrát ve čtvrtek představil tvorbu převážně současných autorů. Koncert...
Read More

Partneři

Za finanční podpory:

Ve spolupráci s:

Mediální partneři:

Kontakt

Kde nás najdete?

Tvůrčí centrum Ostrava, z.s.
Českobratrská 40, 702 00 Ostrava
www.hudebnisoucasnost.cz
tcostrava@seznam.cz

Ředitelka festivalu
tcostrava@seznam.cz
+420 733 668 835

Přesunout se na začátek