Hudební současnost

Skladatelsko-improvizační kurzy (akordeon)

Cílová skupina: žáci ZUŠ, studenti konzervatoří a hudebních akademií, pedagogové, nadšenci hry na akordeon…

V rámci skladatelsko-improvizačních kurzů se zaměřujeme na aktivní zapojení interpretů do procesu tvorby uměleckého díla a kontaktem se skladateli se snažíme přispět k jejich hlubšímu pochopení a také informovanosti v oblasti soudobého a moderního umění. Rovněž se zaměřujeme na soudobé interpretační techniky hry na jednotlivé hudební nástroje. 

Kurzy probíhají jak ve formě individuální výuky, tak výuky skupinové s uvedenými lektory a hosty akce. Na letošní ročník kurzů přijal pozvání i prof. Piotr Chololowicz z Akademie hudby Katovice, který rozšíří charakter akce o interpretační kurzy. Neopomenutelným vedlejším efektem kurzů je utvoření spolupracujícího kolektivu a rozšíření kontaktní sítě všech zúčastněných. Součástí kurzů bude koncert polského dua Amalgalis (Ewa a Daniel Lis) a Závěrečný koncert, který bude také prezentací vytvořených skladeb na kurzech a jakousi návaznou hudební diskusí mezi všemi zúčastněnými. Kurzy jsou určeny pro aktivní i pasivní účastníky. Vzhledem k epidemiologické situaci se může termín, rozsah a charakter akce změnit. Informace budeme aktualizovat podle počtů přihlášených účastníků a s ohledem na nařízení vlády. 

GARANT: Dr. Marcela Kysová – Halmová (JKO Ostrava)
LEKTOŘI A hosté: Dr. Wojciech Golec (Slezská univerzita Polský Těšín), , Dr. Marcin Jabloński (AM Katovice, JKO Ostrava), Duo Amalgalis (Ewa a Daniel Lis, AM Katowice), Mgr. Pavel Samiec (Konzervatoř Plzeň), Mgr. Jiří Lukeš (konzervatoř Praha), Mgr. Anežka Gebauerová (ZUŠ Bílovec), Mgr. Martin Žurek (ZUŠ Opava), 

KDE: Stream-ova forma, skladby vytvořené pro letošní ročník kurzů zazní na koncertě 22. 11. 2020, v 19:00  

https://www.youtube.com/channel/UCxOW27kpjtnv8cvo-cvcfuQ?view_as=subscriber

KDY: 21.-22. 11. 2020

CENA: 500 Kč

Přesunout se na začátek