Hudební současnost

Program

2.10.

Zahajovací koncert

Markéta Dvořáková: Věčna slečna Bledá

Místo konání: Divadlo J. Myrona, Ostrava

Účinkující: Eva Marie Kořená-slečna Bledá, Josef Škarka-pan Bartoš, 4 instrumentalisté, Dětský sbor Operního studia NDM pod vedením Lenky Živocké, diriguje

4.10.

Koncert Skála ensemble

Místo konání: Trojhalí Karolina 

Program: autorské skladby, řízená improvizace

Účinkující: Daniel Skála: cimbál, Ivo Morys: klavír, Juraj Bajús: kontrabas

27.10.

Ommagio Astor Piazzolla

Projekt propopující interpretační a taneční umění v jeden celek. Na koncertě zazní skladby argentinského skladatele Astora Piazzolly, který by letos slavil 100 let.

Místo konání: Radnice Slezská Ostrava

Účinkující: Pia tango (Slovensko), Benda Kvartet, Marcela Kysová-akordeon

2.11.

Živly v nás

Multižánrová performance ansámblu TriOVA. V programu zazní světové premiéry a skladby skladatelky Hany Foss, Edvarda Schiffauera a dalších ostravských skladatelů.

Místo konání: Janáčkova konzervatoř Ostrava

Účinkující: Magdaléna Hrudová-klavír, Adéla Michálková-čtyřruční klavír, melodiky, Michala Pešková-zobcové flétny, Lucie Kovářová-tanec, David Bátor-básně. 

11.11.

Sborový koncert NOTABENE

Místo konání: Šikmý kostel Karviná – Doly

Program: sborové skladby Markéty Dvořákové, Marka Keprta, Markéty Kapustové, Ireny Szurmanové, Olgy Šmídové

Účinkující: Vokální ansámbl NOTABENE, Daniela Střílková-dirigent

14.11.

Musicollage

Koncert nejlepších skladeb akordeonových kurzů Místo konání: Janáčkova konzervatoř Ostrava Program: skladby vytvořené účastníky kurzů pod vedením lektorů

25.11.

Chata v jezerní kotlině 

Autor František Chaloupka se nechal volně inspirovat stejnojmenným románem Jaroslava Foglara. Určujícím momentem čtyřicetiminutové opery pro dva chlapce a čtyři saxofony je přístup k symetrii a kontrastu. Dvě rovnocenná dějství, každé obsahující po jednom nosném tématu, stejně jako prostorové rozmístění aktérů, omezující každého hráče k pohybu ve vlastní linii vpřed či vzad, ukotví celé představení v přísně souměrném rámci. V něm vzniká prostor pro nepravidelné rytmické úseky a důkladné vyčerpání veškerých možných kombinací nástupů hlasů.

Místo konání: galerie Plato Ostrava

Účinkující: Dunami ensemble

26.11.

Koncert Treetop

Soudobý komorní jazz. Unikátní složení nevzniklo z potřeby přijít za každou cenu s něčím šokujícím a neotřelým, jde především o přirozené seskupení tří lidí, kteří si hudebně i lidsky rozumí a vzájemná spolupráce je inspiruje. Původní autorský repertoár tria je rozmanitý, pojímá vlivy jazzu, lidové hudby, klasické hudby i kompozičních postupů soudobé hudby. Všichni tři hudebníci jsou spoluhráči v projektech se širokým žánrovým rozpětím a snaží se přinést do hudby tria cokoliv, co jim na současné hudbě připadá zajímavé, a tím zkoumají zvukové možnosti této instrumentace.
Místo konání: Provoz

Účinkující: Vojta Drnek – akordeon, Richard Šanda – trombon, Michal Šelep – kontrabas

3. 12.

Večer ostravských skladatelů

Tradiční festivalový koncert, na kterém zazní skladby nejen renomovaných ostravských skladatelů a členů Tvůrčího centra Ostrava, ale také skladby mladých skladatelů.

Místo konání: Důl Michal

Účinkující: Alžběta Falcníková: housle, Judita Šprochová: violoncello, Eva Sýkorová: klavír, 

Přesunout se na začátek