Musicollage kurzy 2023

KDE: ZUŠ FRÝDEK-MÍSTEK
KDY: 17.-18. 11. 2023
CENA:

  • 600 Kč pro žáky a účastníky improvizačních kurzů
  • 1400 Kč pro učitele (přes projekt Šablony). Cena zahrnuje seminář, improvizační kurzy a vstupenku na 2 koncerty (16 hodin).

1. Seminář pro učitele

Přednášející: Jan Meisl

Téma: Instruktivní literatura pro akordeon
11. 2023 10:00 – 18:00 (8 hodin, lze proplatit přes šablony)

NOVINKA!!

„Akordeon – lidové písně a koledy“, která pokračuje v sérii dvou předešlých (Úvod do hry akordických doprovodů a Akordeon od A do Z – 1. díl). Navazuje metodicky jako doplněk k akordeonové škole (A-Z).

2. Skladatelsko-improvizační akordeonové kurzy

Harmonogram 

17.11. 2023

8:30-9:00 registrace účasníků

9:00 Zahájení kurzů a semináře

13:00-14:00 oběd

14:00-17:45 pokračování kurzů

18:00 Koncert Musicollage, společenský večer a raut

 

18.11. 2023

9:00 skladatelsko-improvizační a interpretační kurzy

13:00-14:00 oběd

13-14:00 generálka na koncert

           15:00 -16:00 Koncert MUSICOLLAGE

V rámci mezinárodních skladatelsko-improvizačních kurzů se zaměřujeme na aktivní zapojení interpretů do procesu tvorby uměleckého díla. Kontaktem se skladateli se snažíme přispět k jejich hlubšímu pochopení a také informovanosti v oblasti soudobého umění. Rovněž se zaměřujeme na soudobé a oblíbené interpretační techniky hry na úrovni, kterou zvládne i začátečník.

Improvizační kurzy probíhají jak ve formě individuální výuky, tak výuky skupinové s uvedenými lektory a hosty akce. Kurzy jsou určeny pro aktivní i pasivní účastníky (učitele, žáky ZUŠ, studenty konzervatoří a hudebních akademií, hráče na akordeon). Každý účastník obdrží Osvědčení o absolvování kurzů a má možnost vystoupit na Závěrečném koncertě 18. 11. 2023, který bude prezentací vytvořených skladeb během kurzů.

V pátek 17. 11. 2023 v 18:00 proběhne koncert lektorů a vybraných účastníků kurzů.

 

GARANT: Dr. Marcela Kysová

Lektoři a hosté: Piotr Chololowicz(PL), Markéta Laštovičková (ČR), Marcin Jabloński (PL), Wojciech Golec (PL), Marcela Kysová (SK), Pavel Samiec (ČR), Jan Meisl (ČR), Viktor Stocker (ČR).  

 

POLSKI

W kursach kompozycji i improwizacji stawiamy na aktywne zaangażowanie wykonawców w proces tworzenia dzieła, a poprzez kontakt z kompozytorami staramy się przyczynić do głębszego zrozumienia muzyki oraz nabywania świadomości w zakresie sztuki współczesnej. Skupiamy się również na współczesnych technikach interpretacyjnych w grze na różnych instrumentach muzycznych. Kursy improwizacijne przebiegają się zarówno w formie lekcji indywidualnych, jak i zajęć grupowych. W tym roku poszerzyliśmy również ofertę o kursy interpretacji, które odbędą się w niedziele. Uczestnicy moga aplikować na jednego z tegorocznych wykładowców (wskaż nazwisko wybranego wykładowcy dla obu rodzajów kursów w nocie w formularzu zgłoszeniowym). Cena kursu 600 CZK jest taka sama dla wszystkich i obejmuje kursy improwizacji, 1 godzinę z wybranym wykładowcą (kurs interpretacji), wykład i koncerty. Niewątpliwym atutem kursów jest to, że pozwalają one nabywać umiejętności pracy w grupie oraz gry w zespole muzycznym a także przyczyniają się poszerzania sieci kontaktów w branży muzycznej. W ramach kursów odbędą się dwa koncerty, na których usłyszymy muzykę akordeonową w różnych odsłonach. Będą to zarówno występy znakomitych artystów prezentujących muzykę współczesną i prawykonania z wykorzystaniem środków multimedialnych, jak również prezentacja utworów powstałych w ramach zajęć z kompozycji i improwizacji. W kursach można wziąć udział zarówno jako uczestnik aktywny oraz biern

Přesunout se na začátek